Víceméně sám tvořím čistě přírodní zahradní domeček (ačkoli mu občas říkám Earthshipek, neobsahuje umělotiny, jen jíl, slámu, kameny, dřevo... (výjimkou jsou skleněné láhve)), experimentuji na něm s low-technology i vlastními nápady, časosběrně snímám jeho růst...

Video-upoutávka: http://www.youtube.com/watch?v=ysEpo-09aCk

1. článek: http://stroupec.webnode.cz/news/earthshipek-cast-1-z-2-/

Fotky: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.761717737217296.107374183...

Pár otázek: Napadá někoho přirozenější alternativa oken? Jaké máte zkušenosti se slaměnou izolací či travnatou/ doškovou střechou...?

Prohlédnuto: 1145 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Znátá jiný pokus u přírodní stavbu bez umělých/ na výrobu náročných materiálu (bez hřebíků, plastových provázků na vázání slaměných balíků...)?

samozřejmě že to šlo i bez folie,našli si takový místo kde ji nepotřebovali,uvnitř výdřeva, a jíl to nepustí nic,tahleta trpaslíkova díra se mi vubec nelíbí,to mají uplně stejný bezdomovci za ololo-omomo,navíc je to  bolševik sprominutím

abys mohl mít střechu bez folie ,tak musí být tak 60 cm silná vrstva,viz skandinávie,naštípej si došky,zvladne to každej a životnost je 40 let pokud jsou štípaný z modřínu-trocha udržby a dá se to vytáhnout na 60,překrývat jako bobrovku,do teď je mám na střeše ale už jsou pod plechem...

když jsem se na to teď koukl ,zjistil jsem že jsme tomu jako parchanti říkali bunkr, a že jsme jich postavili....,občas jsme jiné bandě vyhlásili válku ,a  jejich bunkr jsme zrecyklovali do svýho,aji ty zemljanky jsme budovali,do jedné jsme měli tajné tunel,blbové potom nahoře skákali a mě to zasypalo,naštěstí jen z pulky ale aji tak mě vyhrabávali pul dne.....

v kontextu toho článku je to video přijatelnější,líbí se mi ten přístup.., co bych doporučil tak zvýšenou podlahu,mají to tady všechny domy,jsou nad terenem,ve sklepě máme všichni  studánku,jak si z toho utahovali v jednom polostupidním filmu....

 a ty hřebíky , to zhnije ultra rychle a vyrobit si je mužeš,s kamošem jsme tavili rudu v experimentální peci a už z toho má nůž ostre jak břitva,bylo to i na expertíze krom železa tam byl poměrně vysoky obsah titanu,chtěli jsem to dělat u Maxe,zadarmo ,pro zájemce-podle hesla Kdo má oči ať se kouká...., ale ten zadluženec v tom viděl zase  peníze.....,atd.

sklo ,to je taky nulová zátež,recyklaci ho mužeš získat na celou ulici domků

přístup ovlivnuje míru ,míra ovlivnuje přístup TAO cíl je cesta ,cesta je cíl  

 

mám dům po němcích a jediné co je tu plastové jsou kábly ve zdi....

a jak je to s hmyzem ? ..neni mi příjemné, když po mě a ke mě do spacáku v noci něco leze. // ku podivu ve stanu na táboře jsem měl míň hmyzu než teď doma (třetí patro ve vile).

RE Andrey: Možná, když se kolem vykope hlubší drenáž a zastřeší se i kus okolí, bude to snesitelné, ;). Kor když se pravidelně topí.

 

RE Hlad: Jíl do sebe rád saje vodu z okolí, takže jako izolace by nejspíš nefungoval.

 

"to zhnije ultra rychle" - To se teprve uvidí. Takový náš Ekozámeček je z 13. století a v jeho vepřovicích je perfektně zakonzervovaná sláma (i poté co byl několik let bez střechy).

"sklo ,to je taky nulová zátež" - Když se v Čechách rozmáhalo sklářství, ve velkém mizely lesy. A jinač v mém článku jsem výrobu skla už zmiňoval, ;).

RE 7inline: Dají se jílem zapatlat skulinky, ale asi nikdy to v čistě přírodní verzi nebude bez hmyzu. Předpokládám, že lidí v zemnicích jsou otrlí/ zvyklí podobně jako jiná zvířata, ;).

....je pravdou, že když venku na trávě spatřim pavouka rozměru padesátikačky, nevyplaší mě tolik jako "frajer" pobíhající po obývákovém koberci. Něak s tim počítáme:)

ano pokud je něco v suchu tak to nezhnije nikdy,kontext....

mluvím o recyklaci skla,kontext....

a ten jíl, správně, natáhne vodu,ale pak se zatáhne jak sud a to už neprojde nic,zkusit ne spekulovat,dnes pro liknavost používá se bentonit....

hmyz je součástí přirozeného prostředí víc než koberec nebo obývák-to slovo je jak od Borata,nesnáším ho -obývák-no hrůza,, v podstatě je to víc hmyzí planeta než jakákoliv jiná,a pokud si někdo pořídí zemnici,tak žije tak trochu jako brouk,tak jakýpakcopak....

drenáž u zemnice ...to nebude dobrý,ten přesah střechy ,to jo to je good

Tebe vyplaší pavouk v pokoji? Arachnofobie? Člověk by měl být rád, jestli má doma pavouky.

7inline říká:

....je pravdou, že když venku na trávě spatřim pavouka rozměru padesátikačky, nevyplaší mě tolik jako "frajer" pobíhající po obývákovém koberci. Něak s tim počítáme:)

RE Hlad:
I k recyklaci skla je potřeba vysoká déle trvající teplota, ;). A v postapu by sklo na recyklaci bylo časem stále vzácnější.

"jíl, správně, natáhne vodu,ale pak se zatáhne jak sud" - Když jsem jednou zkoušel ucpat slabě kapající (1 kapka/ x minut) ránu břízy jílem, za pár hodin se roztekl.

"samozřejmě že to šlo i bez folie,našli si takový místo kde ji nepotřebovali" - Za vytrvalých dešťů takové místo pravděpodobně není nikde, :(.

"drenáž u zemnice ...to nebude dobrý,ten přesah střechy ,to jo to je good" - Samotný přesah střechy tě dle mého neuchrání před podzemními pramínky, které navíc v průběhu času mění pozici i intenzitu.

je tomu tak, některé druhy pavouků nebo extra nevzhledného hmyzu mě děsí. Jsou pavouci, které po sobě lézt nechám, ale velcí prdelatí se mi ale hnusí. Míval jsem byt plný různých pavouků s nimiž jsem i spával (pavučiny kousek od hlavy vedle mojí postele), ale ti velcí..hold, každý má něakou achilleovu patu :)

asi seš natvrdle teoretik,patlat jíl na strom to je skoro infantilní,když to máš takhle tak to už mužeš létat s prostěradlem,hodíš ho se skály a letí,tak se ho chyť a leť taky...

 

zvláštní že tím mám zaizolované dům,a ve sklepě je sucho i za vytrvalých deštů, a ten bentonit se ti vubec už nehodí,měl bys to nastudovat a zeptat se památkářů ,archeologů,ale vypadá to marně,divne web,samé chytrolín skutek utek,ukaž te mi tu někdo něco co stojí za to z té vaší práce ....

 

tu přesah střechy se používá hlavně vedle jezer,kdyby se  ti chtěli vylít na střechu,lidi to naučili šmoulové ,

jseš jeden z těch šmoulů

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby