Člověk by neměl moc studovat, vede to ke ztrátě iluzí Zase jsem se v něčem moc vrtal a teď jsem naštvanej. Už několik let chválím Přípravek proti slimákům - Ferramol. Dokonce i na kurzech jsem ho hodnotil jako bezproblémový, nejedovatý, ekologický. Říkal jsem, že má jenom jedinou nevýhodu a tou je cena. Chtěl jsem tu nevýhodu odstranit a tak jsem se rozhodl pro výrobu vlastního přípravku proti slimákům. ...... takže laboratoř Zeleného čaroděje dostala úkol provést reverse engeneering přípravku Ferramol ......... a je to v hajzlu. Ekologičnosti přípravku není dosaženo složením (tím co je uvedeno na obalu), ale tím, že je zatajena celá řada dalších látek bez kterých by Ferramol nefungoval. Výrobce je označuje jako Inertní !!!! ale inertní nejsou ani náhodou. O tom co jsem si myslel, že je Ferramol jsem říkal, že bych to klidně i snědl ........ tak teď už bych to nesnědl. Tady jsem napsal podrobnější info ke složení: http://sobestacnost.cz/PHPBB3/viewtopic.php?t=2970

Prohlédnuto: 1171 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Dostal jsem odpověď z UKZUZu ohledně přípravku Ferramol a ono to bude ještě trochu jinak. Výrobce asi složení občas mění, protože některé látky (z těch co jsem uvedl) už Ferramol neobsahuje (u jedné jsem už ověřil i to, že je to pravda). Musím tedy zjistit co obsahuje nové složení. Úřad ho zná, ale neřekne.

Letos jsem zkoušel a zjistil, že logr z kafe je jedovatý pro slimáky. Udělal jsem kašičku z kafe, piva a tvarůžků a byly to krásné jatka.  Viz, milotický hospodář lp 1908.

JBJ: Protože obsahuje kofein, který je pro slimáky jedovatý.

Ahoj, a to je potřeba z logru udělat něco speciálního? Domů si nosím každý týden kýblík logru z práce z kávovaru. Sypu to na záhony, do malin, do kompostu apod. Úžasně chutná žížalám, ale nemám pocit, že by to nějak decimovalo nebo omezovalo slomáky. Červenou řepu sežrali a klidně lezli po lógru.

Pak budeš mít zřejmě zocelené a zušlechtěné slimáky. Faktem zůstává, že jsem díky logru a pivním pastím zlikvidoval neuvěřitelné množství slimáků, avšak při vyrývání úrody jsem našel mnoho kýblů vajíček od slimáků, takže bůh ví, jestli to dělám dobře či špatně.Můj naturel však velí BOJOVAT,  tak uvidíme.

Za nás bojují kachny, ty jediné se nám fakt osvědčily a jsou skoro bez práce a ještě zábavné a chutné.

Bezslimákový 2015.

J.

O slimácích mi ani nemluvte... nezmar

Odpovědět do diskuse

© 2017   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby