Podělte se o zkušenosti OSVČ , nechce se mi věřit že se dá časově zvládat chodit do práce, což sežere nějakých 10 hodin denně i s dopravou a pak ještě něco rozmně vybudovat kolem baráku.

Kdo jste na volný noze, jak moc se Vám to časově vyplatí a jak moc to je riskantní i když člověk něco opravdu umí? Dokážete si to zorganizovat tak aby do toho člověk nezabředl a nebyl na tom časově ještě hůř než když chodí do zaměstnání?

Prohlédnuto: 334 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Vlasatej:  To asi bude hodně pestré. Někdo se neuživí jako zaměstnanec, někdo se neuživí jako OSVČ, jiný se zase jako OSVČ, nebo zaměstnanec uživí a ani ho to nestojí moc sil a času. 

No tos mi  moc nepomohl. Očekával sem že zrovna ty napíšeš něco konkrétního k tématu když si xx let OSVČ . Pokud to nechceš sdílet veřejně , napíšu privátně.

Vlasatej: Když já jsem v tomhle směru dost exot. Něco ve smyslu devatero řemesel, desátá bída.  Nic nedělám dlouhodobě a soustavně (snad až na tu permakulturu), takže žádnou prosperující firmu nemám šanci vybudovat, ani se o to nesnažím. Chvíli se věnuju zemědělství, pak elektronice, chemii, strojírenství, do toho něco vysochám, nebo naprogramuju, postavím pec ....... prostě podle momentální nálady a poptávky.  Třeba včera jsem se věnoval algoritmickému modelování a dneska jsem dělal rozvaděč k vstřikolisu :-D

A jéje, máme zde druhého Járu Cimrmana...

Igore tak já sem třetí JC. Mám to podobně jako QNX, když něco potřebuju udělat tak se to většinou naučím, svařovat, elektro, kovařinu, roubuju, včelařím, ......jen ty pece nebo sochy mi teda nejdou. Navíc mám nějakou hlavní činnost kterou se živím normálně na plnej úvazek. Budovat prospěrující firmu je asi jen způsob jak mít ještě míň času než když se chodí normálně do práce.

V tématu mi šlo především o to jestli výpadek hlavního příjmu někomu pokryje příležitostná činnost jako OSVČ.

Ja to mam takto. Postavil jsem si malicky domecek, kam neni zavedena elektrina, voda, plyn. Zachod mam venku, pouze diru v zemi, ani zadna výsernice, proste jen shitpit. Platim si pouze zdravotni pojisteni, 100 mesicne telefon s internetem, jednou za dva mesice cca 2kg plynova bomba. V mistnim mestecku je pizzerka, kde delam dle potreby 5-6 dni v mesici. Maximalne mi vyhovuje rano vstavat az kdyz se mi chce, nebo az proste telo je odpocate. Jsem zcela zdrav, to je pro me priorita:-)

Láskomír Dobrotivý. Dokud je člověk mlád, sám, zdráv, a nesnaží se nic vybudovat, tak se dá vyžít s málem.

Přesně tak, ale co dál? Jakmile chceš cokoli dělat , potřebuješ prostě mít příjem odpovídajícím plánům které máš. Já bych takto žít nedokázal,  co bych dělal s časem?

teď je třeba in Bitcoin

důležitý je se nebát, najít si ten svůj důlek (Tomáš Hajzler) a jde to

o sobě tu asi v tomto tématu moc psát nechci, jsem spokojený tak jak to je, byť EET pokladnu si nikdy nepořídím a snížené paušální limity na příští rok mi trochu hnuly žlučí, tím chceme dohnat západ.....idiocie

Vlasatej: No, jestli chceš vydělávat, tak na to musíš jinak, než jsem popsal u sebe :-D Ale i to devatero řemesel má jednu výhodu, když si všechno uděláš sám, ušetříš dost peněz za řemeslníky a nákup různých věcí :-) Pak nemusíš tolik vydělávat :-)

Igor: Jenže právě multidisciplinarita je podstatou permakulturního designu :-D Jak chceš pospojovat všechny ty rozdílné prvky v PK designu, když budeš třeba jen zahradník? Musíš se alespoň trochu orientovat v mnoha oborech. Když chceš jít do hloubky, tak teprve pak si můžeš přizvat specialistu.

Martin Horňák: Jo, Bitcoin jsem zrovna tady na permawebu navrhoval pro rozjezd paralelní permakulturní ekonomiky. Dokonce jsem tenkrát nějaké bitcoinové drobné zájemcům zdrama posílal na testování. Byl jsem tenkrát za blázna.

BC je in teda už nějakej pátek, ale to nemá smysl rozepisovat, kdo chce udělá to, kdo nechce hledá důvody proč ne, klasika.

vždycky platilo, kdo se bojí, nesmí do lesa/sere v síni, tak je to i v osvč, peněz leží všude mraky, to jako fakt

Já nepotřebuju vydělávat :) já potřebuju víc času :)

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby