Ja bych rek, ze na tom neni nic sloziteho...umoznit pristup na zahradu jezkum a  tem treba nechat na podzim nekde v koute hromadu listi a suche travy k prezimovani ), nepronasledovat ropuchy, krtky a rejsky, zavesit nekolik ptacich budek vcas na jare ( treba zrovna ted ), kdo ma pozemek u lesa a nekde se mu na okraji vytvori mraveniste, mel by byt rad, take jiz existuji a funguji disributori ruznych dravych roztocu a brouku ( slunecko sedmitecne, zlatoocko aj. )Kdy depozita s nimi se pak zavesuji v urcitych rozmezich na vetve keru a stromu ( hlavne pri kulturach ve skleniku )...nebo vysazovat rostliny, ktere svymi silicemi odpuzuji nam nezadouci hmyz...i kdyz o tom, co je plevel a skudce, bu se dalo dlouho diskutovat...zalezi z jakeho uhlu pohledu se na to 1 podiva...to jsou ale  vcelku elementarni veci...na trhu je jiz mnoho knih o biozahradach...i kdyz dle meho nazoru, je jich mnoho zbytecne drahych na ceske pomery a platy...ja bych treba 20 - 25 € za nekvalitni cd v trvani cca 30 -40 min. Rozhodne nedal...!!!

Prohlédnuto: 2200 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

JBJ: jj, znám a můžu doporučit.

..ještě jedna otázka ad kopřivová jícha: dá se vyrobit kdykoliv (třeba teď) i za účelem hnojení? Někde jsem viděla na webu, že kopřivy by neměly kvést, ani semínka tam nepatří, ale důvod jsem nenašla..

PS: máte někdo zkušenosti s hnojením jíchou k rajčatům? 

No, neměla by kvést, ani ta semínka by tam neměla být, hlavně skrze šíření kopřiv, Aby se při hnojení nešířily. Druhá věc je, že se při kvetení snižuje obsah látek, které se stahují o reprodukčních orgánů.K
Když to přecedíš skrze semíka a nedáš 10 kg ale 12, nebo 14 na sto litrů vody, bude to dobrý,Každopádně na rajčata je dobrý přihodit do jíchy trochu dřevenýho popela do jíchy, páč  rajčata, stejně jako lilek či erteple milují draslík....

kde se to da sehnat?

FSP říká:

... díky za dobrý tip,už jsem si ji našel a koupil

jarda bon jovi říká:

Zakořeňování a štěpování ovocnách dřevin

vydalo nakladatelství československé akademie věd 1958

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby