V rámci experimentálního programu nabízím vytvoření Keyline designu zdarma za těchto podmínek:

1) zájemce vlastní vhodný pozemek pro realizaci Keyline designu

2) zájemce se zaváže k zrealizování navržených úprav podle dodané dokumentace (zaměření v terénu zajistíme)

3) zájemce umožní provedení měření potřebných k vyhodnocení projektu

Jedná se o pilotní projekt Keyline designu. V ČR zatím pravděpodobně nexistuje žádný permakulturní projekt navržený s využitím znalostí Keyline designu, tento projekt by měl sloužit k ověření potenciálu Keyline designu v našich klimatických podmínkách.

Kontakt http://www.zelenycarodej.cz/kontakt.php

Prohlédnuto: 2056 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

PermaMax:

Dovážet kompletní pluh z austrálie je asi nesmysl. Pokud by se nám podařilo koupit disky+radličky, tak by to mělo pasovat na běžný rám 4x4" (100x100mm). Moje angličtina je mizerná, nechceš napsat do austrálie poptávku? Sestavit to (upravit nějaký běžný kultivátor) už bych zvládnul.

Plenty of hills and valleys? Ty jsi ještě pár desítek hektarů přikoupil?

Kolik peněz na workshop s Darrenem musíme sehnat?

I've first written to Germany to hear about the price for the worn teeth which they'll replace. The disks can be made here. (The shape of the teeth are very specific). Yes, they can be mounted on a typical 100x100 mm 3 point mounted frame with wheels setting the depth. Should have a possibility to pull a drum afterwards to close the holes, and optimally seeding wheels with compost juice drips are mounted between plow and drum ;o)

No, 17 hectares are plenty!

Don't know yet. But he ain't cheap!!! (But he's worth it)

However; don't miss the central point; much can be done without plowing. Indeed some of the best soil building places don't key line plow at all (fx: http://www.polyfacefarms.com/ ). And thanks to good notes and lots of photos (+ experience/kbowledge) I believe Denisa and I are able to teach a lot of what Darren taught us. In other words; it could be made much cheaper. 

However important to understand is that 80% of what Darren taught requires large scale animal husbandry.

PermaMax: systém Yeomans plow znám docela dobře z obrázků a to včetně provedení jednotlivých komponent. Některé součástky jsou i v několika variantách a tady už by bylo dobré nechat si poradit, protože nevím kterou variantu zvolit.

17ha je strašně moc práce .........ale strašně málo hills and valleys :-)

Darrena znám pouze z přednášek a www prezentací. Na netu se toho dá najít hodně a zvát ho sem na pouhou přednášku by nemělo smysl. Některé jeho přednášky je možné shlédnout z videozáznamu a přínos živé přednášky ve srovnání se záznamem přednášky by za ty náklady asi nestál. Pokud by to mělo dávat smysl, tak to chce nějakou delší a především praktickou akci = KLD konkrétního místa a podle něj se pak pustit do realizace.

Čeho se týkala Darrenova přednáška? Jenom samotného KLD konceptu podle Yeomanse?

Nebo nikoho nezvat a rovnou navrhnout něco lepšího a to následně zrealizovat :-)

Platnost mé nabídky vypršela. Nabídek od vlastníků různých pozemků už mám dost. Ani jeden není pro KLD ideální, ale zajímavých příležitostí jak si hrát s vodou už mám dostatek.

Ten Novej: No, pokud máš nějaké extrovní místo, které by pro ukázkový KLD bylo ideální, tak bych tu nabídku mohl i obnovit :-) Pracuju pro radost :-)

Ahoj, nevim jestli by to bylo pro tebe extrovni misto. Je to take na kopci, pozemek cca 3 ha vetsina louky + dve policka a zahrada celkem clenite. Letos jsem mel v planu obnovit rybnicky na zachycovani vody ktere zalozili puvodni majitele ( nemci - sudety ). Mozna i nejaky ten swejl. Ale realizce bude velice pozvolna protoze nejsou penize na terenni upravy a abych to kopal rucne na to zase nezbyva cas. Kdybys chtel nahlidnout tak ti muzu poslat souradnice.

hehe ted koukam ze na mapy.cz jsou nove mapy z doby kdy jsem delal nove ohrady :)

mastnacek: 3 ha je malinkej pozemek na KLD a nedostatek financí zase překážkou realizace. No, ale můžeš mi poslat čísla parcel a název k.ú. Podívám se na to. Menších akcí mám víc a každý rok nějaký ten rybník, jezírko, svejl dělám ..... času mám zase málo, tak proto jsem psal, že bych tu nabídku obnovil v případě výskytu nějakého extrovního místa. Žádné ukázkové pozemky, kde by se to dalo naplno předvést jsem zatím nenašel. Ty naše malá měřítka v ČR jsou na KLD oprovdu dost malá. Pozemek 50-100ha v členitém terénu a stovky tisíc korun na realizaci ........... s tím by se už dala udělat moc pěkná ukázka KLD :-) No a kdyby tady byl nějaký sponzor ochotný pustit pár milionů na dobrou věc, tak bych se neurazil,  pozemek bych si vhodný našel sám a rovnou bych tam tu ukázku udělal :-)

Tak to e asi nezaujmu, vecer poshanim cisla.

S vodou se dá pracovat na jakémkoliv pozemku, ale zrovna KLD potřebuje větší prostor, nebo hodně členitý pozemek. Podmínky ČR tomu zrovna moc nepřejí, ty naše pidipozemečky jsou moc malé. Pokud máte malé pozemky, tak KLD neřešte a zaměřte se na vytvoření vodních systémů bez toho KL.

Super nabídka. Platí stále?

Mám k dispozici pozemek  6000 m2, 450 m.n.m. na úbočí Petřkovické hůrky na hranici Přírodního parku pdbeskydí. Sklon svahu je zhruba 3m na délku 10m, sklon k západu.Část je zastavěná, část je okrasná zahrada s bazénem, zbývá cca 3000 m2, kde jsou mladé ovocné stromy, jabloně, švestky, třešně, hrušně, jeřabiny, ořešáky , jelé kaštanovníky a pod. Ve spodní části pozemku je vykopaná jáma 20x 8m na jezírko, v současné době to je střídavě vysychající bažina, po dešti 0,5m vody. Do této jámy jsou zaústěné 3 přítoky:

1.přepad z podzemní nádrže na dešťovou vodu ze všech střech domu (180 m2), 2.veškerá odpadní voda z provozu domu přes biologickou čistírnu s dmychadlem a kořenovou čistírnou, 3. drenáž z nezpevněné cesty, která protíná horizontálně pozemek a sbírá dešťovou vodu z horní části pozemku.

Chtěla bych vymyslet terasy kolem jámy - jezírka na pěstování zeleniny. Nějak to celé zásobovat vodou (je tu dost větrno). Jak zajistit, aby jezírko neprosakovalo a voda se udržela? Je mi jasné, že si budu muset sehnat malý bagřík i s bagristou. V podstatě jde o to udělat ze zbývající části zahrady permakulturní zahradu.

Díky za odpověď.

Lépe žít: Ty jsi asi nečetla to co zde bylo napsáno o KLD, že?  Moji nabídku na vytvoření KLD zdarma jsem ukončil už dávno, ale nakonec jsem to zase otevřel s tím, že pokud se najde opravdu vhodný pozemek pro vytvoření KLD a to společně s investorem ochotným ten vytvořený design zrealizovat, tak že bych mohl tu nabídku znovu obnovit. Nevím jestli je to super nabídka, protože ten investor bude muset do realizace nacpat docela dost peněz. On by získal design zdarma a já příležitost vytvořit ukázkový KLD. Vzhledem k tomu, že  by to byl naprosto unikátní projekt, tak jsem ochotný do něj investovat svůj čas i zdarma. Mojí odměnou by bylo to, že by se ten projekt zrealizoval. Zatím nic takového v ČR navrženo ani zrealizováno nebylo, protože tomu podmínky moc nepřejí. Podmínky tomu nepřejí právě z důvodu specifických požadavků na pozemky na kterých by se to dalo zrealizovat. Pozemek 6000m2,to je taková větší zahrádka, kde sice může být spousta prostoru pro realizaci velice zajímavých vodních systémů a různých permakulturních prvků, nebo dokonce i komplexnějších permakulturních systémů, ale s největší pravděpodobností to bude pozemek na kterém ukázkový KLD zrealizovat nebude možné. Pravděpodobně na svém pozemku vůbec nepotřebuješ navrhovat KLD, ale asi by tam bylo dost práce pro nějakého šikovného PK designéra.

Cest tvoji praci, soudruhu, dopadnul nejakej pilotni projekt? Hadam ze ted budes mit zakazky i od ministerstva zemedelstvi, Jureckoj "tece" do bot a vcera jsem zahlid ve zpravach, ze na jizni morave se dali na datle a fiky :)

QNX říká:

Lépe žít: Ty jsi asi nečetla to co zde bylo napsáno o KLD, že?  Moji nabídku na vytvoření KLD zdarma jsem ukončil už dávno, ale nakonec jsem to zase otevřel s tím, že pokud se najde opravdu vhodný pozemek pro vytvoření KLD a to společně s investorem ochotným ten vytvořený design zrealizovat, tak že bych mohl tu nabídku znovu obnovit. Nevím jestli je to super nabídka, protože ten investor bude muset do realizace nacpat docela dost peněz. On by získal design zdarma a já příležitost vytvořit ukázkový KLD. Vzhledem k tomu, že  by to byl naprosto unikátní projekt, tak jsem ochotný do něj investovat svůj čas i zdarma. Mojí odměnou by bylo to, že by se ten projekt zrealizoval. Zatím nic takového v ČR navrženo ani zrealizováno nebylo, protože tomu podmínky moc nepřejí. Podmínky tomu nepřejí právě z důvodu specifických požadavků na pozemky na kterých by se to dalo zrealizovat. Pozemek 6000m2,to je taková větší zahrádka, kde sice může být spousta prostoru pro realizaci velice zajímavých vodních systémů a různých permakulturních prvků, nebo dokonce i komplexnějších permakulturních systémů, ale s největší pravděpodobností to bude pozemek na kterém ukázkový KLD zrealizovat nebude možné. Pravděpodobně na svém pozemku vůbec nepotřebuješ navrhovat KLD, ale asi by tam bylo dost práce pro nějakého šikovného PK designéra.

Odpovědět do diskuse

© 2017   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby