Ahoj,dnes jsem si přivezla své první úly a řeším,čím je natřít. Jaké máte zkušenosti? Výrobce mi doporučil včelí vosk,ale ten zatím jaksi nemám :-). Poraďte,díky.

Jo a taky mě napadá...potřebuju do těch úlů taky včelky. Mám slíbené něco od známých,ve stylu:"když něco bude,dám vědět",ale zatím se nic nevysktlo. Pokud byste se někdo na Pardubicku rád podělil o oddělek nebo roj pokud možno mírných včel (doufám že budou včelařit i naše děti) budeme vám velmi vděčni.

Hezký den.Bětka

Prohlédnuto: 663 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

nástavky se dají nechat parafinovat ale to stojí peníze. Včelí vosk se běžně prodává , lze koupit. Já vezmu normální lakýrnickou pistolu a stříknu to zvenku nejdřív do základu a pak 2x do laku. Mám stanoviště venku bez přístřešku a hodně to trpí sluníčkem deštěm atd. Kinak o dřevu se říká že vydrží všechno pokud je nastojato.

Včely si musíte domluvit s místníma včelařema, jetli Vám někdo nechá roj, momentálně je rojů ještě dost a v docela slušné  síle. Bylo by dobré udělat vše do slunovratu, pak už se vše zase chystá na zimu.

Dobrý deň,

včelí úly je nejlepší natřít lněnou fermeží. Šárka

kamaradem ktery to dela jiz nekolik let mi doporucil toto: http://www.provcely.cz/detail/21/SOUDAL-LUXUS-0-75-dub

Nenatírat.

Ahoj,

dost zalezi z jakeho dreva jsou uly vyrobeny. Osobne pouzivam cisty lneny olej. 3 natery (teply, vlazny a studeny - par hodin po natreni prebytek oleje setrit hadrikem). Technologicky to docela dlouho trva, nez natery zaschnou, ale vysledek je dobre osetrene drevo bez chemie.

Lnene fermezi by jsem se vyhnul. To co dnes koupis jako lnenou fermez, neni klasicky vareny lneny olej, ale smes lneneho oleje a sikativ - dostanes do dreva tezke kovy.

Honza

Ahoj,lněným olejem jsem je už natřela,ale z "nouze" jsem koupila panenský,jelikož jsem zrovna jiný nesehnala, a to vyjde dost draho...Mám zatím jeden nátěr. Nástavky mám ze smrku. Na netu jsem viděla rafinovaný,ale nedopídila jsem se,jestli v něm je nějaká přidaná chemie,nebo je upravený jen mechanicky,tepelně,....

Jaký používáš ty?

Díky

Krasny říká:

Ahoj,

dost zalezi z jakeho dreva jsou uly vyrobeny. Osobne pouzivam cisty lneny olej. 3 natery (teply, vlazny a studeny - par hodin po natreni prebytek oleje setrit hadrikem). Technologicky to docela dlouho trva, nez natery zaschnou, ale vysledek je dobre osetrene drevo bez chemie.

Lnene fermezi by jsem se vyhnul. To co dnes koupis jako lnenou fermez, neni klasicky vareny lneny olej, ale smes lneneho oleje a sikativ - dostanes do dreva tezke kovy.

Honza

Ahoj,

rafinovany muzes v klidu pouzit. Zadna chemie v nem neni ;D

Honza

Alžběta Matušková říká:

Ahoj,lněným olejem jsem je už natřela,ale z "nouze" jsem koupila panenský,jelikož jsem zrovna jiný nesehnala, a to vyjde dost draho...Mám zatím jeden nátěr. Nástavky mám ze smrku. Na netu jsem viděla rafinovaný,ale nedopídila jsem se,jestli v něm je nějaká přidaná chemie,nebo je upravený jen mechanicky,tepelně,....

Jaký používáš ty?

Díky

Krasny říká:

Ahoj,

Honza

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby