dneska jsem viděl v obi takovej malej lis na ovoce za 5 tisíc a vůbec nevypadal nějak složitě-jenom takovej děravej sud se závitem nahoře. zajímalo by měl jestli někdo neví jak by se takovej lis dal vyrobit po domácku a zdá-li někdo má nějaké typy na použití doma dostupných součástek??

Prohlédnuto: 1972 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Slightly different answer: There is no apples on our trees this year. This means that we will not use our mobile mostarna. If someone wants to rent it you're welcome.

It consists of a 380 volt 'drtec', and 2 large water powered presser units, each can make about 60L an hour, a 30l electrical heater pot with thermostat, and a very large trailer. Please let me know if any of you would like to rent some parts of it? Some can be paid with apple juice...

It's all in Bouzov Podoli.
Zdravim,
max@permalot.org
sežen si betelný oldschool,ten plast dole ,hmmm to je k smíchu,ta sběrná nádoba by měla být litina,já bych šel do toho :

tenhle je krásnej a nezničitelnej a bude se dědit:

http://aukro.cz/item1254632885_velice_stary_litinovy_lis_na_ovoce.html

tenhle je maximalně super,kdyby byl používanej dřevo by zčernalo,tenhle stál někde v komoře ,přes to ložisko to utahneš ,že ty pokrutiny budou jak kámen:

http://aukro.cz/item1253096213_lis_na_ovoce.html

Lis na ovocie vlastnej výroby:

http://www.danis-oravec.eu/Lis%20na%20ovocie.pdf

Jasně, každej máme svoje atributy.Někdo se spokojí s malým, dřevěným lisem, který je fajn, ale jen na nalé množství, páč by z toho na 50 neb 80 litrů byla obluda. Někomu stačí vodní lis, který je efektivní, a¨le ten nerez je pro mne špatnej nápad.je třeba si uvědomit, že těžké kovy z nerezu se chovají  k organickým kyselinám macešsky a k otatním, biologicky cenným látkám  ještě hůře.Takže  bych byl opatrný, protože začíná vlna kritiky od předních internistů. Během užívání nerezu se rakovina rozšířila z 1 ze sta na současných jeden ze 3..... Jsem zastánce klasického lisu s litinovou, či ocelovou mísou a dřevěných latí se všemi součástkami natřených potravinářskou barvou.

Takže opravdu , jak píše hlad, ovšem záleží na chuti každého soudruha a jeho víře.

JBJ: Rakovinu bych nespojoval s nerezem. Ten její nárust odpovídá začátku využívání rentgenů, jaderných zbraní, různé chemie atd. Hlad píše o litině a to je pro styk s potravinama taky špatně.

mno,pokud bude fungovat homeopatie, pak bude nerez jedovatej.

Jináč ta syrová litina je fakt, nejen že ničí bioaktivní látky, ale i mění chuť, ale to mění nerez taky, jen je málokdy s čím porovnávat.Stačí uvařit zelí v nerezu a nebo ve smaltu.

Jináč máš pravdu, těch důvodů, proč zemřít je mnohem, mnohem více.

A chuť burčáku , kvašenýho v nerezu a skle je taky odlišná....

A vůbec, nemám nerez rád.... šak víš...

JBJ: Pokud bude fungovat homeopatie ...... tak to jsem klidnej, nikdy jsem žádnej účinek homeopatik nepozoroval.

S tou chutí to musím vyzkoušet.

Hele myslím, že by s tím byla zbytečná práce. Teď se dají menší lisy sehnat klidně i za tisícovku (třeba tady). Je to vyzkoušené a myslím, že když napočítáš čas a materiál, tak i s tím domácím se dostaneš minimálně na takovou cenu a kdo ví, jestli bude fungovat jak má :D (nechci tu teda někomu křivdit)

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby