Všechny zdravím a prosím o radu.

Rád bych se přesunul tvořit na pozemek (2.5 ha). Je vedený jako TTP.

Není tam el. ani voda.

A mám dilema, jak to celé začat. Jak se tam usadit, nejlépe co nejrychleji, nejlevněji a také bydlet v něčem co je z co nejvíce přírodních materiálů - věřím v teorii prány procházející skrz obydlí v kruhu nebe-země.

Jsem na to sám a nechci trávit celý den prací na tom obydlí, nemůžu - ideál 5 hod denně.

A hlavně taky - nic jsem nikdy nepostavil, jsem bývalý IT postiženec, ale ruce křivé nemám. 

A jde mi taky hodně o finanční stránku.

Co byste zvolili vy jako startovací bod?

Napadla mě maringotka - u ní je to z pohledu energií nanic (plechová střecha apod.), ale zase je to téměř okamžité řešení a hlavně se mi líbí, že ji můžu poměrně lehce prodat, tak jak ji koupím, na inzerát.

Pak mě napadla jurta - a u ní už spoustu věcí nevím. Na kolik by mě nejlevněj přišla? Je možnost si ji postavit i třeba za pomoci samostudia (knihy apod.) sám? Že bych ji nekupoval jako hotovou věc. I kdybych ji teda kupoval a chtěl bych v ní být celoročně, tak na kolik to může nejlevněji vyjít?

 

No a ideálem by pro mě byl nějaký domek - hlína, sláma, kamení, dřevo. Jaký byste zvolili co nejjednodušší a nejrychlejší postup? Mě napadly jako urychlení základů např. natloukané pneumatiky namísto výkopu, do něj štěrk a na to kameny a pak na pneu dát samonosně balíky a střechu nejjednodušej nevím jak, poradíte? Nebo co vás prosím napadá? A hlavně, je to vůbec reálne pro jednoho člověka, aby si to během rozumné doby (do roka určitě) postavil a mohl v tom úspěšně plnohodnotně, ale skromně žít, jako např. v jiném bytě?

 

Jo a ještě k otázce vody. Není tam potok, přímý zdroj. Takže volba je asi studna. Opět, jak nejlevněj? Byl jsem se ptát ve firmě co vrtá a řekli mi částku cca 60 tis. aj s pumpou. A mě by nejprv zajímalo, jestli jsem magor, pokud bych to dělal sám, ručně? Ale nemám opět zkušenosti. Hlavně teda když si představím, že jsem 5m hluboko a celé se to na mě sesune. Musel bych první nastudovat vše. Ale je to vůbec možné nad tím takhle uvažovat?

A taky, kde ji vykopat. Proutkaře? Ale důležitá věc je tato - je tam jedno pořádně rozmočené místo, kde zapadávají traktory, které nám to sekají (je to v pronájmu). Je to ve skoro nejvyšším bodě toho pozemku. Dá se z toho říct, že tam bych měl určitě kopat? A nebo dokonce, že nemusím ani dělat studnu, ale pokud tam vidím plno vody na povrchu, tak, že mi stačí udělat něco jako jezírko a budu tam mít stále vodu, aniž bych tam musel cpát fólie? Je lepší to místo pojmout teda na jezírko, než na studnu? Nebo se to dá nějak zkloubit?

 

Děkuju moc za jakékoli postřehy, bude mi to moc nápomocno k životu blíž k přírodě. 

Prohlédnuto: 18680 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Pěkných zapadlých pozemků je velká spousta. Větší problém už je, co všechno je na ně navázáno a jak se tam tedy můžete chovat. Jestli stavět? Pokud ano tak co? Jak to vypadá s vodou? Co ochranné pásmo atd. Je to celkem velká spousta papírování a dohledávání, ale najít nějaké pěkné místo se pořád ještě dá. :)

Jana Zakupková: A doufejme, že ta pěkná místa nebudou zastavěna. Bylo by dobré ještě zpřísnit zákony a zamezit stavění mimo intravilány obcí.

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby