Ahoj.Na jar som zotal staru jabloň.podlozil som ju aby nepohnila.Vedel by mi niekto poradit kedy by som ju mal dat na pilu narezat?

Prohlédnuto: 3011 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Kamil Fišer: Hodně pomáhalo,když jsem to celé zasypal pilinami. Tím se sušení zpomalilo a vlhkost byla rovnoměrnější. Také jsem to přenášel jako kočka koťata ....... na různá místa s postupně se snižující vlhkostí. Dnes bych si na to asi raději postavil sušárnu :-)
:-) zkušenosti k nezaplacení...

QNX říká:
Kamil Fišer: Hodně pomáhalo,když jsem to celé zasypal pilinami. Tím se sušení zpomalilo a vlhkost byla rovnoměrnější. Také jsem to přenášel jako kočka koťata ....... na různá místa s postupně se snižující vlhkostí. Dnes bych si na to asi raději postavil sušárnu :-)
Pánové, jen jsem tady narazil na zmínku o námi diskutované problematice v učebnici pro truhláře z r. 1907, kniha jest: Truhlářství stavební a nábytkové / Příruč. kniha prakt. truhlářství pro potřebu škol a dělníků, za přisp. zkuš. odbor. naps. Kl. Skramlík. No a o plaveném dřevu si dnes můžeme nechat jen zdát. Zajímavé je jak už si začátkem 20 st. uvědomovali zrychlující se tempo civilizace a už tenkrát v tom viděli nevýhody. Tu to máte:
Přílohy:

Fáze měsíce má vliv uplně na všechno. Dokonce existuje i publikace, kterou si o tom můžete přečíst (Viděl jsem tě růst). Ostatně už stařï Keltové se tímto zaobírali, tak proč nezkusit trochu staré školy. Třeba budete příjemně překvapeni.

Co se týče červotoče, je mu uplně jedno jestli je to obydlené či nikoli...prostě je tam něco k "sežrání" tak se na tom pase.

QNX říká:

Jaroslav Škývara: Když jsem vyměňoval starý krov, tak byl prolezlý červotočem a v kamnech hořel a hřál hodně..... Odkud čerpáš informace o tom, že u vás dříve lidé zohledňovali měsíc a rok při kácení dřeva? Dochovalo se to v písemné podobě, nebo to je pouze informace někde z hospody? Dáváš si při bouřce do okna hromničky? To se dříve dělalo také :-)

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby