Pouzil jste nekdo na sebe kremelinu? A pokud jo, funguje? Uvazuju ze bych se vykremenil, ale co jsem cet na netu za zkusenosti tak me to prijde az moc zazracny.

Prohlédnuto: 10445 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Vlasatej: a navíc to bude i spolehlivě fungovat :-)

Hosi hosi at to neni horsi. Kremelinu jsem zatim nepozral. Jsem cca v 10 dnu trojcatka a nic jsem zatim nevypudil.

Nadmira kalcia skodi, narostou ti zuby jako kryse. Sice by to bylo na neco dobry, ale ne moc esteticky :))

Pro užívání nekalcinované křemeliny mluví jednoznačně zkušenosti lidí. Mě osobně se celkově zlepšil stav organismu a mám větší vitalitu, méně potřebuji spát a stolice je akorát :-)

Tchán má těžkou artrózu v kyčlích se silnými bolestmi. Po několika dnech užívání se mu bolesti zmenšily na 50 %!!! To je skoro jako zázrak. A není to jen přechodný stav, bolest se nezvětšuje.

Na webu můžeš najít spoustu zkušeností s křemelinou. Jestli tomu někdo věří nebo ne, je každého věc.

http://www.morethanalive.com/Diatomaceous-Earth-Food-Grade-Powder

v češtině:

http://mineralion.cz/content/6-zkusenosti

Farmacie nikdy křemelinu propagovat nebude, protože se nedá patentovat a tak by na tom nevydělali. Proto ani nevráží peníze do jejího výzkumu a nikdy vrážet nebudou.

A proč nejíst kalcinovanou křemelinu je snad docela jasné. Je to úplně jiná látka! Je to stejné, jako by si někdo smažil topinky dočerna a říkal, že mu to neuškodí. Vždyt je to taky chleba!

QNX říká:

Petr Vaňátko: Děkuji, ale stále nechápu z čeho usuzuješ, že kalcinovanou křemelinu nelze jíst a nekalcinovanou jíst lze. Asi mám dlouhé vedení. (Naštěstí nehodlám jíst ani jednu z nich)

Petr Vaňátko: Odkazy na web prodejce extrémně předražené křemeliny nelze považovat za věrohodný zdroj informací. Pokud někdo prodává křemelinu v ceně 1kč/kg za cenu 1000kč/kg, tak bych si na jeho chválu dal dost velký pozor. Také tvoje argumentace: "A proč nejíst kalcinovanou křemelinu je snad docela jasné. Je to úplně jiná látka! Je to stejné, jako by si někdo smažil topinky dočerna a říkal, že mu to neuškodí. Vždyt je to taky chleba!"... je zcela zcestná. Brambory jsou také něco úplně jiného než je kalcinovaná křemelina a stejně je spousta lidí jí. Odlišnost není argumentem.

Konzumaci obou druhů křemeliny považuju za potenciálně nebezpečnou a její prospěšné účinky za neprokázané. Naopak jsem četl výsledky výzkumu ve kterém se zkoumal účinek křemeliny proti vnitřním parazitům u zvířat a odlišnost od kontrolní skupiny byla v rámci statistické odchylky. Pokud už někdo chce pročišťovat trávicí trakt, tak mnohem bezpečnější bude ověřené dřevěné (případně živočišné) uhlí.

Nojo...jenze s takovym pristupem pohrbis vsechno nove co neni overeno a mnohem bezpecnejsi. To ze se na tom nekdo snazi vydelat je vedlejsi. Pochybuju ze se tomu bude venovat nekdo, jehoz slovo ma vahu. To mas stejny jako s konopim. Ucinky to nejake ma, ale z "vyssich vedeckych" kruhu se to zacina ozivat posledni roky.

QNX říká:

Petr Vaňátko: Odkazy na web prodejce extrémně předražené křemeliny nelze považovat za věrohodný zdroj informací. Pokud někdo prodává křemelinu v ceně 1kč/kg za cenu 1000kč/kg, tak bych si na jeho chválu dal dost velký pozor. Také tvoje argumentace: "A proč nejíst kalcinovanou křemelinu je snad docela jasné. Je to úplně jiná látka! Je to stejné, jako by si někdo smažil topinky dočerna a říkal, že mu to neuškodí. Vždyt je to taky chleba!"... je zcela zcestná. Brambory jsou také něco úplně jiného než je kalcinovaná křemelina a stejně je spousta lidí jí. Odlišnost není argumentem.

Konzumaci obou druhů křemeliny považuju za potenciálně nebezpečnou a její prospěšné účinky za neprokázané. Naopak jsem četl výsledky výzkumu ve kterém se zkoumal účinek křemeliny proti vnitřním parazitům u zvířat a odlišnost od kontrolní skupiny byla v rámci statistické odchylky. Pokud už někdo chce pročišťovat trávicí trakt, tak mnohem bezpečnější bude ověřené dřevěné (případně živočišné) uhlí.

mastnacek: Jedením pochybných látek bez rozmyslu bych zase mohl pohřbít sebe. Řídím se pravidlem předběžné opatrnosti. Pokud nemám žádné informace o tom, jakým mechanismem by křemelina měla fungovat a zároveň mám informace o tom, že minimálně v jednom výzkumu nefungovala, dále nemám potřebu křemelinu jíst a je evidentní, že někdo si otevřel obchod založený na prodeji předraženého produktu a jako marketingovou strategii používá šíření strachu,  tak se držím stranou a pozoruju ostatní pokusné králíky a čekám na výsledky.

Souhlasím však s tebou, že věda si žádá oběti, dobrovolníci jsou potřeba (a lidí je dost), takže by tu křemelinu někdo jíst měl. Já to však zatím nebudu.

Křemelina má mnoho pozitivních účinků na lidské tělo, kdo nevyzkouší, sám nepozná. Navíc ji seženeš opravdu za pár korun oproti jiným značkovým doplňkům stravy. Určitě zkus!

Odpovědět do diskuse

© 2017   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby