jelikož občas potřebuju taky trochu jiný úhel pohledu......

Co s polem 1 ha v kuse?

Pronájem zemědělcům je směšný.

Pole spíš bonitní, mírný jihovýchod, bez zastínění, příjezdné/přístupné, bez zdroje vody v blízkosti, navazující na další pole (problém s možným "BIO" režimem).

1. vysadit RRD - nenáročné, efektivní

2. založit sad - levné (dotace), ne moc efektivní (výkupní ceny/skladování etc)

3. ostatní - zelenina a pod pro prodej dál (občas s tím experimentuju, ale moc se to NEVYPLATÍ)

co odmítám je zatravnění a pokus o pastvu, odmítám tam trávit více času ručníma pracema!!!, odmítám obilí/řepku/kukuřici

technika k dipozici, dojezd cca 30-40minut od základny, pokud možno pěstování bez umělé chemie

abych z toho zakládal další zahradu, na to už nemám čas

takže možností vlastně moc není, u mně soukromě vede RRD, případně nějakých 4-5plodin na střídačku

Prohlédnuto: 376 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

napadá mě jediná věc, prodej mi to :)

ostropestřec? nebo svazenka + včely?

Vánoční stromky?

ale, Vlasatej :) , vždyť víš, že já patřím k těm co pozemky neprodávají :)

nicméně, ostropestřec byla též úvaha, ovšem krom toho že to v Austrii vídáme na každým rohu o tom nic víc nevím

svazenka a včely ano, v případě, že není v dosahu konvenční pole s postřiky

takže zatím trochu víc rozvijím myšlenku sadu, toho permakulturního, tvrdého a měkkého :)

Nech to prirodni sukcessi :)

mastnacek: Rozumné doporučení.

obávám se, že ze sakcese budu mít příliš slabý dobrý pocit :)

je to u silnice, pár km od dálnice, takže možná by šla i nějaká hala na skladování, když jsem soláry nestihl

no to budou mít sousedi radost :(

mastnacek říká:

Nech to prirodni sukcessi :)

nebo skládka, suti, zeminy ,pneumatik nebo komunálního odpadu z Německa?  :)))))

Martin Horňák říká:

je to u silnice, pár km od dálnice, takže možná by šla i nějaká hala na skladování, když jsem soláry nestihl

Nebud sobec a objetuj to prirode :)

Muzes tam pak chodit sbirat klistata...

Martin Horňák říká:

Nebo si ten záměr poskládej z těch návrhů co už tady jsou. Když to necháš přírodě a doplníš to o skládku pneumatik, suti, zeminy a dalších odpadků .......... tak z toho bude permakulturní zahrada :-D

s tou skládkou komunálu to není tak horký, od tý doby co je v Plzni spalovna.....i bioodpad přestal být aktuální, aktuální jsou černý popelnice na směsný odpad :)

ale skládka čehokoli se mi zamlouvá nejvíc (je to 30minut od hranic s němcema...teda arabama), je to bez práce, peníze se sypou, postupně to osázím kytičkama a bude to paráda

dík klucí za inspiraci

Odpovědět do diskuse

© 2017   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby