Mám na pozemku studánku s vytékající vodou. Uvažuji o chovu ryb. Má představa je asi taková: vybudovat potůček 2m dlouhý, 0,5m široký, 0,5m hloubky. Druh ryb zatím nevím, nejvíc by se mi líbili pstruzi. Má stím někdo zkušenosti? Budu rád za každou radu.

Prohlédnuto: 7606 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

ještě k tomu poměru, mám tam teď 2kg/800l - 200ks násadového kapra lysce - ale poměr se stále mění, ryby sežerou za den až 5 procent své váhy a určitou část taky pak vyse...

To co vidíte na fotkách je řešení od kterého jsem ustoupil po zkušenostech - "květináč" je hrozně těžkej, do nádrže je špatnej přístup, venkovní umístění způsobuje přehřívání vody a tím pádem potíže s kyslíkem ve vodě, zarůstání nádrže řasou a ucpávání čerpadla.

Celý sem to už přestavěl, nádrž s rybama mám za zdí, voda z ní odchází přapadovou trubkou která bere vodu ze dna kde se usazuje nejvíc bordelu. Přepadová trubka jde ven přes zeď do květináče , který stojí na další nádrži ve které nejsou ryby, ale jen vodní rostliny a čerpadlo které zase vrací vodu zpět přes zeď do nádrže s rybama. Pro lepší čistotu vody používám ještě malý čerpadlo přímo v nádrži s rybama kterým se voda tlačí do kýblu ve kterém je filtr a dole v kýblu je díra kterou se zase voda vrací zpět do nádrže. 

Ono to všechno vypadá hrozně jednoduše, ale prakticky je to velice obtížný, protože ryby jsou citlivé a potřebují udržet mnoho parametrů v poměrně úzkém pásmu ...

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby