ahoj chová tu někdo ovce celoročně venku

Prohlédnuto: 16822 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Já jsem z toho fakt dost na větvi, protože zkušení chovatelé tvrdí ostříhat v půl roce, ale teď babo raď zase hromada chovatelů to nehrotí a stříhá až v roce/roce a půl... Samozřejmě možnost je zavřít do chléva mám, ale zase z mojí zkušenosti většina zvířat je stejně radši venku a v zimě dost pasou a uspoří se trocha sena, vyjma teda koz ty jak je chladno tak čumák naopak nevystrčí...

Co vím tak koně co se stříhaj - sporťáci jsou pak celou zimu pod dekou, jinak by to nedali, ale zase u těch ovcí dorůstá vlna údajně 2/3 délky během prvního měsíce po střihu... Tak já fakt nevím...

Moje převelice omezená zkušenost (s ovcema teprve začínám):  koupil jsem v únoru dvě ovce narozený loni v květnu/červnu, stříhaný nebyly a na jaře začaly okamžitě vylínávat. Sice jsem je pak obratem ostříhal, ale výsledek stejně nic moc - stříhaly se blbě, měly vlnu jak zátěžovej koberec rovnou u těla. Ale zas nejsem žádnej střihač, možná jsem byl jenom nešikovnej ;) Tak nevím, ale spíš bych hlasoval pro ostříhání :) Obrůstaj dost rychle, co tak sleduju...

Ano, ano taky jsem slyšela, že už bývá přerostlá a že blbý... já doufám, že seženu střihače sama to dělat nebudu...

Radek Kalfus říká:

Moje převelice omezená zkušenost (s ovcema teprve začínám):  koupil jsem v únoru dvě ovce narozený loni v květnu/červnu, stříhaný nebyly a na jaře začaly okamžitě vylínávat. Sice jsem je pak obratem ostříhal, ale výsledek stejně nic moc - stříhaly se blbě, měly vlnu jak zátěžovej koberec rovnou u těla. Ale zas nejsem žádnej střihač, možná jsem byl jenom nešikovnej ;) Tak nevím, ale spíš bych hlasoval pro ostříhání :) Obrůstaj dost rychle, co tak sleduju...

Takovyhle dve mravky mas nuzkama za dve hodinky kdyz budou hodne zlobit.

No my máme strojek na psa, ale i u toho psa má co dělat, ovci podle mě nezvládne... jo to není od věci zkusit, když se povali na zem tak nehnou ani brvou.:-)

mastnacek říká:

Takovyhle dve mravky mas nuzkama za dve hodinky kdyz budou hodne zlobit.

:) Naše ovce se melou furt, povalený nepovalený, zasednutý nezasednutý... No oni to psali, že zwartblesky jsou takový živější ;)

Tady u těch mě přijde, že leč nejsou ochočený, tak se s nimi dobře manipuluje, dobře se přehání, dají se i chytit s trochou snahy, fakt pohoda.:-) Ale nejvíc mě facsinuje, jak se o ně stará naše kozena. Jsem si myslela, že je putím do sadu, aby ho vypásly, protože kozy tam pustit nemůžu a to naše mamina spustila takovej řev, že to prostě nešlo, musela za nima na kolík...:-D První den rozmlátila dveře od chlívku, aby se za nima dostala, fakt total...:-D

Radek Kalfus říká:

:) Naše ovce se melou furt, povalený nepovalený, zasednutý nezasednutý... No oni to psali, že zwartblesky jsou takový živější ;)

Update, nova zimni ohrada a docasnej pristresek hlavne proti slunci. Vylepsena verze mobilniho pristresku pro cca 15 ovci je jeste v hlave.

Přílohy:

We are interested in offering free use of 10 hectares of land in Bouzov Svojanov to someone wiling to do holistic management with sheep grazing. -A herd of 25-40 sheep is likely optimal.
The land is ideal for the purpose with plenty of shade under an orchard canopy. Additional income from apple harvest is possible. You would need to supply your own sheep, mobile fencing and temporary living arrangement in Bouzov Svojanov. There's a well on the property and possibility for electricity/internet.

We expect you to be mature and responsible, as well as knowledgable about the Alan Savory approach to Holistic Management.

Tak po 4 letech s ovcema koncim. Hniloba paznehtu je svine. Celkove je to cely takovy proti prirode, cpat do zvirat odcervovadla. Asi do nasi krajiny zase tak moc nepatrej. A veterinari? Ty by ockovali a odcervovali nejradsi kazdej den. A pak to takhle vypada. Za chvili budou zvirata stejny chcipaci jako lidi.

Neco k tem mobilnim vetrolamum

Portable Windbreak Fences

Jinak s hnilobou paznehtu te lituju. Jak se to k tobe dostalo? Tady v okoli s tim bojuje taky dost chovatelu. Vetsina si to dotahla pri vymene beranu, berany s hnilobou. Jsou i plemena s odolnejsimi kopyty, tusim ze zrovna Kent, VF, Merinolandshaft... Ale chapu ze jestli s tim neuspesne bojujes, ze s tim radej seknes. Budes pokracovat s kravama?

Pritah jsem si to kdyz jsem letos rozsiroval stado. Byl jsem rad ze jsem sehnal trilety ovce a ani me nenapadlo ze nekdo bude svine a proda me takovy ovce. Bojuju s tim nekde od zacatku srpna. Dve sly do klobas. Ted to chytli oba berani, kdyz uz se zdalo, ze stado je v poradku a od predvcera dve ovce. Takze shanim jatka za rozumnou cenu. Ty co kulhaj uz lecit nebudu, jestli po tejdnu nejaka nebude kulhat, tak s ni zkusim pokracovat.

Jo o Romney jsem to cet, ale kdyz procitam stranky chovatelu, tak stejne odcervujou, stejne ockujou proti vsemu, takze ty odolnosti proti hnilobe a cervum uz neverim. A popravde, uz nevim od koho bych sel na jare kupovat ovce. Nikdo to neprizna ze to mel, ma, pokud ovce neleze po prednich. Kravka bude na jare snad druha, 75% normand x 25 cestr nebo holstyn. Na zimu dalsi telatko brat nechci, dalo by hodne energie do toho aby se zahralo a malo by rostolo.

A do toho vseho se me dneska zadrel motor na traktore. Kdyz se to sere tak jako vzdycky vsechno.

Maly Nomad říká:

Neco k tem mobilnim vetrolamum

Portable Windbreak Fences

Jinak s hnilobou paznehtu te lituju. Jak se to k tobe dostalo? Tady v okoli s tim bojuje taky dost chovatelu. Vetsina si to dotahla pri vymene beranu, berany s hnilobou. Jsou i plemena s odolnejsimi kopyty, tusim ze zrovna Kent, VF, Merinolandshaft... Ale chapu ze jestli s tim neuspesne bojujes, ze s tim radej seknes. Budes pokracovat s kravama?

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby