Uloženo uživatelem Marek Hrdina 8.Červenec.2010 v 9:53

Zdravím,
jsem asi poslední, kdo se o tomto způsobu zlepšování vlastností půdy dozvěděl. Bylo napsáno mnoho článků o tzv. Terra Preta,
ale rád bych věděl, jestli někdo z vás má nějaké praktické zkušenosti s
výrobou uhlu a jeho používání a přidávání do půdy. Pokud ano v jakém
množství aplikovat a z čeho jej nejlépe vyrábět (seno, dřevo, ?)
Děkuji za případnou diskuzi a poskytnuté rady.
Marek

Prohlédnuto: 1946 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Trochu tohto uhlia som vyrobil v kachliach, alebo keď horelo vonku ohnisko, tak som tam nakoniec nahádzal hrubšie drevo a po chvíli horenia zasypal popolom a hlinou. Problémom bolo skôr ako výsledný produkt podrviť, lebo predpokladám, že čím menšie kúsky, tým lepšie, ale asi možno najlepšie by bolo rozdrviť to úplne na prach. Viete niekto, ako to urobiť bez zvláštneho vybavenia?

Hlad: Milíř je fajn, ale s jeho efektivitou je to už horší. Kotel (kotlem jsem nazval 700l tlakovou nádobu, to pro upřesnění) není k ničemu, může se z něj udělat karbonizační retorta mnohem zajímavějších vlastností než má milíř :-) Zdrž se unáhlených soudů, když vlastně ani nevíš co konkrétního mám a nemáš tedy žádnou šanci posoudit užitečnost/neužitečnost. Něco nastuduj, na netu máš k tomu spoustu informací. Tisíce lidí po celém světě používají jednoduché karbonizační retorty pro jejich výhody. Až nastuduješ, tak to i vyzkoušej a pak si o tom můžeme znovu promluvit.

Biouhel neznám, ten uhlík bude pro rostliny lákavej, ale já bych chtěl vědět, jestli se z toho dají získat nějaké destiláty, třebas dehet, nebo terpentýn....nebo něco dalšího. Pak by to bylo  pro mne ještě zajímavější.

JBJ: Ano, to při práci s retortou získat lze. Nejvíc je tam kyseliny octové, metanolu a acetonu. Z octovky by se dal udělat další aceton (byl by asi užitečnější, než octovka). Dehty podle materiálu. Terpentýn ........ když do retorty dáš pryskyřici tak můžeš získat i terpentýn a kalafunu.

Covece tys s tim automatem uz zapomnel co je dehet co? .)

jarda bon jovi říká:

Biouhel neznám, ten uhlík bude pro rostliny lákavej, ale já bych chtěl vědět, jestli se z toho dají získat nějaké destiláty, třebas dehet, nebo terpentýn....nebo něco dalšího. Pak by to bylo  pro mne ještě zajímavější.

mě by zajmali ty výhody kotle  pro obyčejnýho člověka a pro Zem , asi to budem muset mít všichni když je to tak výhodný

lidi radši propalte sto sudu ze šrotu než si pořídíte něco za další drahou energii,

QNX nepřekrucuj téma  a to je biouhlík v hlíně,resp. jeho přidávání   Dehet a octovku si nech jinam - o tom jsem nenapsal ani čárku,nebo kolik z vás chce dělat dehet,třeba i v tomto tématu?

uhlík jsem přidával  už v 96,to si netušil o něm nic, tak mě nepoučuj o vhodnosti  nesmyslu

nejseš ty politickej?

Hlad: To neřeš. Jsou tu lidi co retorty na výrobu DU zajímají a jsou tu lidé se zájmem o dehet. Prostě to ignoruj, když tě to nezajímá.

makstnaček.... ano, s automatem netuším, co to je zima, ani dehet. A uvažuju o přechod na vlastní agropelety.

Dehet je opravdu zajímavá surovina, stejně jako další produkty z destilace dřeva.

Každopádně to opravdu bude imponovat jednomu z deseti tisíc..... Tak to je třeba chápat a tak to brát. není v tom nic osobního, pouze prostor pro pokročilejší a potřebné. Z mnou vybraných je  dehet na kopyta, ldehtová mast, dehtové mýdlo, dehtový olej a pár dalších. Ba dokonce na ten dehet mám dobrý odbyt, takže to není nic proti ničemu.

Odpovědět do diskuse

© 2017   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby