Zuzana Vlasatá
Bílé Karpaty pro mlsné jazýčky

V supermarketovém světě identických, jakoby naklonovaných Jonagoldů, Idaredů a Golden deliciousů může mnoho lidí až šokovat, že ve skutečnosti existují tisíce druhů jablek, některé z nich i velmi staré. Jak říká školkař Radim Pešek z Bojkovic: „Variabilita je sice perfektní věc, ale ve prospěch zachovávání starých odrůd hraje ještě několik dalších dobrých důvodů.“

pokračování. . . http://www.sedmagenerace.cz/index.php?art=clanek&id=716

Prohlédnuto: 424 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Ano. Stromky z Bílých Karpat doporučuje 10 z 9 Našich srnek. A stejný počet zajíců. Mám  od něj asi 20 odrůd jabloní, hrušní, švestek a dalšího. Posílá poštou a jeho stránky vážně stojí za skouknutí.
Ceny jsou u věcí, které jsou právě v prodeji. Co není skladem, u toho je cena nepodstatná. Na jaře, až sleze sníh, tak někdy v březnu, zase začne prodej. Mám tam objednáno ještě z podzima. Na podzim je na prodej největší množství stromů. Kontejnerované - zimolezy a další - jsou v prodeji i v létě. Teď, když mrzne, je to s prodejem a zasíláním asi slabší. Tyhle stránky nemají v prvním plánu tržit za každou cenu. Pan Pešek chce, aby jeho věci rostly a plodily. Až rozmrzne zem, ceny se objeví.

Bohůdík Vyliztalalir Balalajkin říká:
stránky jsou fajn i výběr výjimečně pestrý, ovšem ceny jsou zřejmě tajemstvím
Tak mu napište. Je ochotný, odpoví Vám :-)

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby