Prohlédnuto: 602 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Syrová strava pro psy, jak ji přeložila má kamarádka z německého originálu. Je to trochu alchymie, ale jednou se člověk zaběhá a pak to jede jak po másle. A výsledek stojí za to. Tak, jak je to i s naší stravou...:-)

Krmím syrovou stravou přes dva roky a ani já, ani můj pes si nestěžujeme :o) Vůbec to není tak složité, jak to vypadá, stačí používat vlastní hlavu - zjistit si spoustu informací a vybrat si z nich podle svého svědomí a selského rozumu, co je pravdivé a důležité. Pak už jenom pozorovat psa, jestli mu to vyhovuje. Není k tomu potřeba vysoká škola... Ať si říká kdo chce co chce - já budu platit veterináře, až bude můj pes nemocný, ne ňáky výrobce granulí nebo vědec v laboratoři, co spočítal podle tabulek kolik čeho můj pes potřebuje... (a třeba se aj sekl o desetinné místo, jak se čas od času stává :o) Jak říká Lenyška: je to stejné jako s naší stravou - jedli byste vy celý život zprvu chutné sušenky s obsahem (prý) všech (umělých) vitaminů a minerálů, které někdo splácal v laboratoři a nalepil na ně fotku šťastného člověka? 

Ahoj,

ja jsem se s tim setkal poprve na N. Zelandu a i 17 ti lety pes vypada velmi dobre... 

Delsi dobu jsem takto krmil, bohuzel ted nemam velky mrazak a v okoli neni levnejsi maso pro psy vubec dostupne. Lidem s mrazaky doporucuji obednavat od vetamixu ( http://www.vetamix.cz )

Take nejsem presvedcen o potrebe cerstve zeleniny v kazde krmne davce (a vubec celkove). Osobne spis kladu duraz na ty kosti a dostatek tuku (tuk je energie). Nejvic se mi osvedcil hovezi luj, da se v chladu a suchu skladovat i bez lednice. Kdyz uz je oschly, tak se dobre vozi i po vyletech v batohu. Jinak zakladem stravy byly u nas kureci orezy (kostry/koraby), ktere byvaji nekde za dobrou cenu i 10kc/kg. Malemu psovi mensi, velkemu velky, nebo dva. Zadne slozite vazeni a pocitani.

BARF vyleci z nechutenstvi i psa co normalne ma problem sezrat pul porce v granulich :)

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby